Pages Menu
Categories Menu
Zielona energia

Zielona energia

Odnawialne źródła energii określane są mianem zielonej energii lub też czystej energii, czyli przyjaznej dla środowiska. Temat odnawialnych źródeł energii jest od wielu lat poruszany w kontekście rozmów na temat globalnego ocieplenia, wzrostu zanieczyszczeń, zmniejszania się zasobów tradycyjnych źródeł energii.

Od 2004 roku prowadzone są statystyki, które wskazują na tempo wzrostu w eksploatacji energii odnawialnej. W skali roku i zależnie od technologii takie działania oscylują między 10-60 procent. Mimo wszystko jest to jeszcze za mało, aby pomóc i tak już wystarczającą zniszczonemu środowisku.

Zmiany te nie muszą jednak od razu objąć całego globu. Wystarczy, że sami konsumenci przychylniej spojrzą na możliwości, jakie niesie za sobą zastosowanie nowych technologii. Już na poziomie własnych domów i terenów do nich przyległym, możemy budować małe elektrownie słoneczne czy też wiatrowe, które w pełni zaspokoją nasze zapotrzebowanie na energię.

Zmiany wymagają jednak czasu, nakładów finansowych i wpływa na nie jeszcze wiele czynników. Energia odnawialna jest energią przyszłości i chyba jedyna alternatywa, która nam pozostanie, kiedy złoża ropy, gazu ziemnego, węgla ostatecznie się wyczerpią.

Dlatego już teraz coraz bardziej inwestuje się w badania, wspieranie nowych technologii, zacieśnianie współpracy między podmiotami gospodarczymi, aby elektrownie oparte na odnawialnych źródłach energii powstawały coraz liczniej i szybciej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *