Pages Menu
Categories Menu
Jakie kupić złoto?

Jakie kupić złoto?

Aktualnie coraz więcej osób, które posiadają jakieś wolne środki, zastanawia się nad ich inwestowaniem. W ostatnim czasie powszechne staje się zjawisko inwestowania. Inwestowania nie w byle co, a w złoto. Dla Polaków dużą rolę przy inwestycji w złoto, odgrywa kurs dolara. Jeżeli już zaplanowaliśmy sobie, że będziemy inwestować w złoto, warto jednak zatrzymać się na chwilkę i pomyśleć jeszcze o paru rzeczach.

Po pierwsze, nie kupujmy złota od jubilera, który sprzeda nam je w postaci biżuterii czy innych wyrobów. Takowe przedmioty nie są do końca rozpoznawalne, odznaczają się niską próbą. Dodatkowo trzeba zaznaczyć fakt, że bardzo często ich cena jest o wiele bardziej zawyżona, w stosunku do rzeczywistej zawartości złota. Co więcej, nie radzimy kupować numizmatów. Są to monety albo sztabki złota, kosztujące o wiele więcej pieniędzy niż złoto, które się w nim zawiera.

Dla kolekcjonera będą bardzo dobre takie wyroby, jednak nie dla inwestora. Jeżeli więc myśleliśmy do tej pory o zakupie biżuterii albo numizmatów, a teraz nie wiemy co kupić w takim razie, można zastanowić się nad markowymi sztabkami albo nad monetami bulionowymi. Dla osób, które mają niezbyt wysokie inwestycje, monety bulionowe będą najbardziej odpowiednie dla nas. Jeżeli jednak mam naprawdę dużą inwestycję, to opłacalne będzie zaopatrzenie się w sztabki markowe. Istnieje pięć rodzajów monet bulionowych.

Najbardziej popularna jest moneta Krugerrand, która pochodzi z RPA. Drugą monetą jest American Eagle, posiadająca stop 0,917. Trzecia z monet to Maple Leaf, posiadająca stop rzędu 24 karatów, jest to Kanadyjski Liść Laurowy. Obok tych wymienionych, istnieje również Wiener Philiharmoniker..