Pages Menu
Categories Menu
Energia geotermalna, czyli gorąca Ziemia.

Energia geotermalna, czyli gorąca Ziemia.

justfp.pl giodo rejestracja

Coraz częściej w kontekście energii odnawialnej zaczyna się mówić o zasobach jakimi dysponuje sama natura. Ogromne źródła energii znajdują się pod naszymi stopami, w głębi Ziemi i określane są jaką energia geotermalna.
Ogromne zasoby energii geotermalnej koncentrują się na terenach wulkanicznych takich jak chociażby Nowa Zelandia, Islandii, gdzie energia odnawialna pochodząca z wnętrza ziemi wykorzystywana jest głównie przy wytwarzaniu energii elektrycznej jak i przy ogrzewaniu budynków.

Już nasi odlegli przodkowie w okresie paleolitu potrafili wykorzystać dobrodziejstwo, jakim było emitowanie ciepła z głębi ziemi. Gorące źródła były ówczesnymi kąpieliskami, a w starożytnym Rzymie energia cieplna przez nie emitowana była wystarczająca, aby ogrzać domostwo.

Odnawialne źródła energii są jak najbardziej pożądane, ale w przypadku energii geotermalnej koszty jej wytworzenia są bardzo duże już we wstępnej fazie. Powstanie elektrowni geotermalnej poprzedzone musi być dokładnymi badaniami geologicznymi, które wymagają znacznych nakładów finansowych.

Jednak w tym przypadku większym problemem niż pieniądze okazuje się być często brak odpowiedniego terenu, aby w ogóle taka elektrownia mogłaby powstać.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *