Pages Menu
Categories Menu
Energetyczna siła natury

Energetyczna siła natury

rehabilitacja.ealergie.com.pl

Energia odnawialna opiera się na zasobach naturalnych, które mogą być nieustannie uzupełniane. Jej źródłem zatem są, m.in. promienie słoneczne, deszcz, wiatr, biomasa, biogaz czy też ciepło geotermalne. Energia ta określana jest również jako stała w opozycji do energii nieodnawialnej, czyli czasowej.

Mowa tu chociażby o paliwach kopalnianych takich jak: gaz ziemny, ropa naftowa czy też węgiel rosyjski hurt. Ich zasoby powoli zaczynają się wyczerpywać lub są ograniczone do takiego stopnia, że cena ich wydobycia i co za tym idzie koszt zakupu radykalnie wzrasta. Prognozuje się, że do końca XXI wieku wyczerpią się zasoby paliw kopalnianych.

Jest to jednak przybliżona data i chociaż 100 lat może wydawać się długim okresem, to i tak należy zacząć działać już teraz, aby móc dysponować nowymi „bateriami”, kiedy stare się wyczerpią. Energia jądrowa również zalicza się do tej kategorii. Jakakolwiek wzmianka na temat budowy elektrowni jądrowej zawsze prowadzi do społecznej dyskusji, protestów ekologów.

Punktem spornym są bowiem tutaj odpady powstałe w wyniku reakcji jądrowej. Problematyczne w tym przypadku jest zatem ich przechowywanie, utylizacja, aby nie szkodziły zdrowiu i życiu człowieka. Natomiast energia odnawialna pochodząca z elektrowni wodnych czy też wiatrowych lub też pochodząca z biomasy czy opierająca się na energii słonecznej, obecnie jest jak najbardziej pożądana. Można pokusić się o stwierdzenie, że odnawialne źródła energii są bliższe naturze, a co za tym idzie są bardziej ekologiczne i przyjazne Ziemi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *