Pages Menu
Categories Menu
Biomasa i biopaliwa

Biomasa i biopaliwa

allianz tfi więcej zysku za mniej jaki nowy system utp można uznać za sukces

W kontekście energii odnawialnej można użyć określenia bioenergia. Dotyczy ono biomasy jako źródła energii pochodzenia organicznego, głównie roślinnego. W biomasie pochodzenia roślinnego dzięki procesowi fotosyntezy gromadzona jest energia słoneczna.

Te złoża energetyczne, którymi dysponuje biomasa można wykorzystać na wiele sposobów. Pierwszym i chyba najważniejszym jej użyciem było wskrzeszenie i utrzymanie ognia. Biomasa zatem może być spalana i dzięki temu wytwarzać ciepło. W wyniku spalania bowiem uwolniona zostaje energia słoneczna nagromadzona w biomasie, która w pewnym stopniu jest agregatem.

Obecnie w dwojaki sposób podchodzi się do produkcji roślin upatrywanych jako źródło energii odnawialnej. Istnieją bowiem specjalne plantacje, na których uprawia się roślinne „paliwo” i w tym przypadku mówi się o pierwszej oraz trzeciej generacji biomasy. Drugą generację i zarazem podejście do biomasy charakteryzuje to, że stanowi ona źródło energii oparte na odpadach i pozostałościach po innych roślinach.

Mówiąc o biomasie nie można zapominać o biopaliwach. Są one mieszanką stałej biomasy, biogazów oraz płynnych paliw. Postuluje się, że biopaliwa z czasem staną się substytutem dla ropy naftowej, której cena coraz bardziej wzrasta.

Do produkcji biopaliw można używać wielu gatunków roślin, które nijak mogą kojarzyć się z bakiem samochodu. Wśród nich można wymienić bowiem kukurydzę, maniok, słonecznik. Co ciekawe przy  produkcji biopaliw stosuje się również eukaliptus oraz sosnę.

pzu oferuje fundusz polonez czyli bezpieczną inwestycję w akcje amerykańskie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *